לקנות או לשכור?​

לקנות או לשכור- זאת השאלה!

 

אפשר להניח שכאשר מגיע הרגע המאושר בו גבר ואישה מחליטים להתחתן ומתחילים לחשוב על טקס החתונה, צצה לה שאלה קטנה בראשה של המאורסת הטריה והיא: האם לקנות או לשכור שמלת כלה – זאת השאלה! התשובה מעט מורכבת.

 

ראשית, יש להבין, כי בניגוד למה שחושבים עלות שמלה קנויה ולא מעוצבת היא לא בהרבה יותר זולה משמלה מעוצבת אישית. ההפרש הוא בין 25 אחוז לבין 50 אחוז משמלה מעוצבת.

 

שנית, מעבר להדר וליופי שהשמלה משדרת באירוע עצמו, היא גם מזכרת וסמל לקשר בין הגבר לאישה – וכמו אלבום תמונות ישן תמיד אפשר להביט בה בנוסטלגיה ואפילו ללבוש אותה שוב, על מנת לחדש ולהחיות את הקשר באירועים שונים.

 

התשובה השלישית היא, בעצם, למה לא לקנות?! הרי תמיד אפשר למכור את השמלה באחת מהחנויות או באחד מהשווקים של יד שנייה. תמיד ישנו ביקוש לשמלות, שכן הקונים משנים אותן ועושים בבד האיכותי כרצונם.

 

אין הרבה דברים חומריים שנשארים מטקס החתונה. אלבום התמונות והוידיאו הם דברים מוחשיים המעלים את הזיכרונות מתהום הנשייה, אבל גם הם נמצאים במקום מרוחק שמאותת למוח על רגעים קטנים מהאירוע עצמו. במובן הזה שמלת הכלה היא דבר מוחשי שנשאר ונשמר אצל הזוג ויכול להיות עוגן ומזכרת מצוינת מהטקס הקדוש בין הגבר לאישה. זוגות רבים מעידים כי לאחר שנים רבות האישה נוהגת לבוש את השמלה ולהיזכר באותו רגע קסום וכך הם מדשים או מחיים את הברית ביניהם.

 

לקולקציית שמלות כלה 2018: לחצו כאן.

 

בנוסף, קיימים יתרונות מהותיים בשמלת כלה בעיצוב אישי שאינם קיימים בשמלה שכורה. למעצבת מקצועית סט כלים ומיומנויות המאפשרים לה להתאים את השמלה באופן מדויק לגופה ולצורכיה של הכלה. המעצבת דואגת להתאים את הקו האסתטי של השמלה לתווי פניה ולקימורים הטבעיים של כל כלה. בניגוד לכך, כשהכלה שוכרת שמלה היא צריכה להתאים את עצמה לשמלה.

 

מלבד זה, המעצבת דואגת שהשמלה תהיה נוחה ומתאימה גם לשלב החופה וגם לשלב הריקודים. בשלב החופה השמלה צריכה להיות במלוא הדרה ובשלב הריקודים היא צריכה להיות יותר קלילה ומשוחררת שתאפשר לכלה לנוע ולזוז מבלי לחשוש או להרגיש אי עימות. דבר נוסף, שמלה מעוצבת עשויה מבדים איכותיים, נעימים ונוחים, כבר קרו מקרים על כלות שהשמלות שלהן נקרעו או התפרקו בדרך לחופה.